Strona Główna

Po raz pierwszy w historii polskiego Breakingu nasza zawodniczka Paulina Starus B Girl Paulina otrzymała stypendium Ministra Sportu i Turystyki za wysoki wynik osiągnięty podczas Mistrzostw Świata WDSF w Paryżu 2021. Stypendia ministerialne otrzymują tylko najlepsze zawodniczki i zawodnicy którzy mogą pochwalić się pozycją w TOP 8 podczas zawodów rangi Mistrzostw Świata (MŚ), TOP 4 rangi Mistrzostw Europy (ME) lub Igrzysk Olimpijskich (IO). Razem z Polskim Związkiem Sportu Tanecznego (PZST) wyrażamy głęboką radość i wdzięczność za dotychczasową owocną współpracę i mamy nadzieję, że przyszłe wyniki będą jeszcze lepsze. Życzymy również kolejnym polskim zawodnikom dyscypliny Breaking wysokich wyników w ramach zawodów krajowych Poland Breaking Tour oraz zagranicznych zawodów. System sportowy realizowany w naszym kraju przez PZST i PFTU umożliwia wszystkim zrzeszonym w związku zawodnikom start w zawodach krajowych i tym samym uzyskanie kwalifikacji do startów w rankingowych zawodach międzynarodowych (ME, MŚ). Jednocześnie umożliwia wyróżniającym się zawodnikom uzyskanie stypendium Ministra Sportu i Turystyki oraz stypendiów i nagród z instytucji samorządowych.

Z pozdrowieniami
Zarząd PFTU

 

Historyczna chwila!

Po raz pierwszy w historii polskiego Breakingu nasza zawodniczka Paulina Starus (B Girl Paulina) otrzymała stypendium Ministra Sportu i Turystyki

Czytaj dalej:

Ogłoszenie: Kongres sędziowski WDSF Breaking

Kongres dla sędziów WDSF Breaking dotyczący systemu TRIVIUM 

Czytaj dalej:

Rytm ulicy: Historia Prawdziwa

Film „RYTM ULICY” to prawdziwa historia obrazująca to, jak wiele, pomimo przeciwności losu, może przynieść wiara i dążenie do obranego celu.

Czytaj dalej:

Dzień Dobry TVN

Reprezentanci Polskiej Federacji Tańca Ulicznego odwiedzili studio Dzień Dobry TVN. Adam Hefo Stefanski co nieco przybliżył widzom taniec breaking, sposób sędziowania Threefold WDSF DanceSport i terminy najbliższych imprez organizowanych w ramach Poland Breaking Tour 2022. 

Czytaj dalej:

We Współpracy z:

Fundacja talent
g15
g15

Kontakt

POLSKA FEDERACJA TAŃCA ULICZNEGO
Głogowska 31/33, 60-702 Poznań, Polska
+48 537 292 621 w g. 9-16 pn-pt | biuro@dancesport.pl